יום חמישי, 27 בפברואר 2014

נשות החכי"ם החרדים במכתב לשרה נתניהו: "ואם החרש תחרישי בעת הזאת - ומי יודע אם לעת כזאת הגעת למלכות"

"מי יודע אם לעת כזאת הגעת למלכות", כותבות נשות החכי"ם החרדים, במכתב מיוחד לאשת ראש הממשלה שרה נתניהו  • "אוי לו לדור שבו ראש הממשלה יוכרז לדורות כעוקר דת וכלוחם בתורה ולומדיה" 

בצעד חריג יזמו נשות הח"כים החרדים פניה מיוחדת אל שרה נתניהו בבקשה שתשפיע על בעלה - ראש הממשלה בנימין נתניהו ולמנוע ממנו לחוקק את חוק הגיוס המטיל סנקציות פליליות על לומדי התורה.

המכתב פונה אל אשת ראש הממשלה כבת ל"אבא מוקיר תורה, נצר לתורת נוברדהוק". שגדלה בביתו והתחנכה על ערכיו, ובעקבות כך בוודאי תבין את התחושה הקשה השוררת בציבור החרדי בעקבות ההחלטה על הטלת הסנקציות הפליליות על לומדי התורה.

"ברי לנו שתיעני לבקשה לעשות כל שלאל ידך לסכל הרמת יד בתורת משה. אוי לו לדור שבו ראש הממשלה יוכרז לדורות כעוקר דת וכלוחם בתורה ולומדיה. להפיכת לומדי תורה לעבריינים פליליים, ישנה משמעות קשה המטילה אות קין לנצח".

בהמשך מתייחס המכתב לכך שפניה באופן שכזה היא חריגה ותקדימית, משום ש"כל כבודה בת מלך פנימה". אולם "עת לעשות לה' הפרו תורתך". "אנו חשות שלכל עם ומדינה יש רגעים היסטוריים בהם נדרשים לפעול מעבר לרגיל, כדי למנוע תוצאה נוראה ואיומה,

"אותם רבבות אזרחים חרדים שומרי תורה ומצוות אינם יכולים לקבל בשוויון נפש. כלום נוכל אנו ותוכלי את שמדינת ישראל תהיה למדינה הראשונה בעולם שמכריזה על לומדי תורה עבריינים שמקומם בכלא ?"

נשות החכי"ם פונות לנתניהו ומבקשות שתפעיל את השפעתה על בעלה. הן מזכירות לה את הנשים הצדקניות במסורת היהודית שזכו להציל את העם בימי סער ומצוק.

"בעוד שבועיים נקרא במגילת אסתר את דברי מרדכי הצדיק עת ביקש מאסתר המלכה לעמוד לימין כלל ישראל "ואם החרש תחרישי בעת הזאת --- ומי יודע אם לעת כזאת הגעת למלכות".

"בנקודת זמן כאובה ומאיימת זו" מסיימות הנשים את מכתבן", "מי יודע, שרה, אם לא לעת כזאת הגעת למלכות, על מנת שתוכלי לעשות מעשה שיחרת בדברי הימים של היהדות, כמי שמנעה היווצרות שסע נורא בעם ופגיעה אנושה בלומדי התורה, בני הישיבות הוגי התורה, שבלעדיה אין לנו זכות קיום".


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה