יום ראשון, 6 באפריל 2014

הרבנות הראשית: אין חמץ במוצרי חד פעמי, יש להיזהר בנייר אפיה וכוסות נייר

לקראת פסח מפרסמת הרבנות הראשית לישראל ממצאי בדיקות אשר מבהירים כי אין ברוב הסוגים של הכלים החד פעמיים חשש לחמץ ואין צורך לחפש הכשר מיוחד לחג, זאת למעט נייר אפייה וכוסות נייר

אין חמץ במוצרי חד פעמי, הרב חגי בר גיורא
ראש מחלקת כשרות בתעשייה וחרושת ברבנות הראשית, הרב חגי בר גיורא, מפרסם הבוקר (א') ממצאי בדיקות שערך בנושא כשרות לפסח של כלים חד פעמיים.

מבדיקתו עולה כי ברוב הסוגים של הכלים החד פעמיים אין כל חשש לחמץ ואין צורך לחפש הכשר מיוחד לפסח, זאת בניגוד לטענות שהושמעו בעבר לפיהן יש לרכוש כלים חד פעמיים הכשרים לפסח. עם זאת מבהיר הרב בר גיורא כי האישור ניתן למעט נייר אפייה וכוסות נייר אשר אכן נמצאו בעייתיים.

הרב בר גיורא מפרט ואומר כי במוצרי נייר אין צורך בהכשר, שכן החשש הוא שבמוצרי נייר מעורבבים עמילנים בשעת הייצור. לדבריו את מוצרי הנייר מייצרים מתאית נקייה או מנייר ממוחזר. בנייר ממוחזר הנייר נשטף במים ומתפרק וכן מוסיפים לסיבים אשר נוצרים כימיקלים שלא ראויים לאכילה. גם נייר סופג אינו זקוק להכשר שכן בנייר הסופג המיוצר בארץ וכן אלו המיובאים מטורקיה אין מוסיפים עמילן. כך גם מותר להשתמש בנייר אריזה, במפיות, בתבניות נייר, במוצרי אלומיניום, ובכלים מפלסטיק ללא הכשר לפסח.

הרב בר גיורא מבהיר כי נייר אפיה צריך הכשר לפסח. לרוב אין בעיית כשרות אך ישנו מפעל המצפה את הכלים בעמילן מחמץ ולכן צריך כשרות לפסח. בנוגע לכוסות נייר, עדיף הכשר לפסח מלכתחילה.

 להלן הפירוט על פי ממצאי הרבנות הראשית לישראל:

מוצרי אלומיניום – לא צריך הכשר. כפי המידע שקבלתי בשנים האחרונות לא נמצאה בארץ בעיית כשרות לכל השנה וכן לפסח במוצרים מאלומיניום כגון: תבניות ונייר אלומיניום. בעבר מרחו על האלומיניום שומן מהחי, כיום בכל העולם מיעטו להשתמש בו וגם הוא נפגם לכן החשש לכשרות מאוד רחוק – ומי שלא חושש יש לו על מי לסמוך.

מוצרי נייר – לא צריך הכשר. החשש שיכול להיות במוצרי נייר הוא  מעמלנים שמערבים בו בשעת הייצור. היות ואפשר לייצר עמילן מכמה גידולים כגון: חיטה (=חמץ), תירס (=קטניות), תפוחי אדמה וטפיוקה. השימוש בעמילן הוא כדי לדבק את סיבי הנייר וכן כדי להחליק אותו מבחוץ. בנייר סופג לא שמים מבחוץ.

את מוצרי הנייר מייצרים מתאית נקייה או מנייר ממוחזר. בתהליך ייצור נייר מנייר ממוחזר -  הנייר הממוחזר נשטף במים ומתפרק וחוזר למקורו לסיבי נייר. בבדיקות מעבדה לא נמצאו שאריות של עמילן בסיבי נייר בתהליך המחזור. בתהליך ייצור הנייר מוסיפים לסיבים: כימיקלים שלא ראויים לאכילה (בדרך כלל מנפט), חומרים מלבינים וחומרים מדביקים(לפעמים עמילנים) ואחר כך מחממים את הנייר. בחלק מקומות החום של האוויר מגיע ל-600 מעלות.

נייר סופג – לא צריך הכשר. בכל נייר סופג המיוצר בארץ לא מוסיפים עמילן מחיטה או תירס בכל השנה אלא עמילן מתפוחי אדמה או טפיוקה וחברה אחת מייבאת את הנייר מטורקיה ושם לא מוסיפים עמילן. במשך השנה משתמשים גם בנייר ממוחזר ואילו לייצור לפסח לא משתמשים בנייר ממוחזר. לכן מי שהשתמש בנייר סופג מהייצור לכל השנה עבור אוכל לפסח אף אם נעשה מנייר ממוחזר מותר לכתחילה לאכול את האוכל לפסח.

נייר אריזה - לא צריך הכשר. המיוצר בארץ מצופה במשך השנה בעמילן תירס ולפסח מצופה בעמילן תפוחי אדמה. הציפוי לא יורד בשימוש למוצרים קרים ויבשים

נייר אפיהצריך הכשר לפסח. מיוצר בחו"ל. לרוב אין בעיית כשרות לפעמים מצופה בסיליקון אולם שמעתי  שיש מפעל שמצפה בעמילן מחמץ לכן צריך כשרות לפסח.

מפיות – מיובאות לארץ בדרך כלל אין בעיית כשרות לפסח.

כוסות ניירעדיף הכשר לפסח. מצופות מבפנים בחומר פלסטי לשם מניעת מגע בין הנייר לנוזל. המגע יתכן רק במקום הדבקת הכוס. בדרך כלל העמילן לא חמץ. לכתחילה צריך הכשר לפסח.

תבניות נייר - מצופות מבפנים בחומר פלסטי לשם מניעת מגע בין הנייר לבצק. אין מגע בין הבצק לנייר כי אין הדבקת פנימית. לכן אין בעיית כשרות לפסח.

כלים מפלסטיק – לא צריכים הכשר.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה