יום חמישי, 20 במרץ 2014

ליצמן במכתב לשר הביטחון; שחרר את הבחור העצור מיידית

במכתב ששלח ח"כ יעקב ליצמן לשר הביטחון יעלון הוא דורש לשחרר את יעקב ישראל פז, בחור ישיבת 'גרודנא' שנעצר בעקבות כך שלא התייצב בלשכת גיוס.

על רקע ההפגנות שנערכו אתמול בעקבות מעצרו של יעקב ישראל פז, בחור ישיבת 'גרודנא' בפורים, בשל כך שהוכרז כ"עריק", פנה היום ח"כ יעקב ליצמן מיהדות התורה במכתב לשר הביטחון ובקשו לשחרר את הבחור.

לטענת ליצמן, לאחר שעבר החוק במליאה הוסדר מעמדם של בני הישיבות, ומשכך הבחור אינו עריק למרות שלא התייצב בלשכת הגיוס.

"לכבוד מכובדי הנעלה ח"כ בוגי יעלון שר הביטחון", כותב ליצמן. "הנידון הבחור יעקב ישראל פז. נעצר הבחור שבנידון ע"י המשטרה האזרחית בבדיקה שגרתית והועבר למשטרה הצבאית כיוון ובמחשב הוא הופיע כ'עריק"'.

"ואני תמה", מוסיף ליצמן, "הרי הוא נעצר לאחר שהחוק עבר (חוק שאני מתנגד לו בנחרצות, גם אם לא היו בו סנקציות כלכליות ופליליות), אולם כשהוא עבר, בעצם הוא החזיר את מעמד בני הישיבות עד להגיעם לגיל הקובע, ככאלו שאין להם צורך להתייצב בלשכת הגיוס, כעת כל הבחורים כדוגמתו אמורים להמתין ולקבל זימון ולבוא ללשכות להגיש את הדיחוי", ממשיך ליצמן.

"ושוב אחדד, משהחוק עבר- הוא כבר אינו עריק, כזה החייב בגיוס ולא מופיע! הוא לא אמור להתחייל. ואם כך, מדוע הוא נעצר ונשפט על עריקות מהצבא??", תוהה ליצמן.

ליצמן דורש משר הביטחון: "יש לשחררו לאלתר על מאסר שווא, במקביל למחוק את המילה 'עריק' לכל אלו כדוגמתו".

"כמי שמכיר את יושרך, הגינותך ורצונך לסייע במקרים מעין אלו, אני מודה לך מראש על כל עזרה שתיתן לו", חותם ליצמן את מכתבו.אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה