יום ראשון, 9 במרץ 2014

קרליבך מתהפך בקברו: עיתון 'מעריב' לא הודפס הלילה

לפי הוראת המו"ל, שלמה בן צבי לא הודפס עיתון 'מעריב' אך הופקה מהדורה דיגיטלית, ההחלטה התקבלה ביום שישי שעות קודם אחדות קודם השבת וזאת בשל מצוקה תקציבית 

הפגנת עובדי מעריב בנובמבר האחרון
ימים קשים עוברים על בית מעריב: בהוראת ההנהלה בראשות המו"ל, שלמה בן-צבי עיתון "מעריב" לא הודפס הבוקר (א'), עם זאת המהדורה הדיגיטלית הופקה וניתנת לקריאה באתר העיתון.

העובדים עצמם קיבלו הודעה מוקדמת על הצעד לאחר שרכז החדשות, ליאור לנדנברג, שיגר הודעת עדכון לכלל העובדים "לא נדפיס את מעריב. ההנהלה הודיעה שאין יותר כסף להדפסה והפצה" .

הפעם האחרונה שהעיתון לא הודפס, אירע בנובמבר 2012, אז העובדים הם אלו שיזמו את אי הדפסת העיתון זאת על רקע כניסתו של בן-צבי להנהלת העיתון.
החלטה זו מגיעה לאחר שביום ד' האחרון, מו"ל העיתון שלמה בן צבי, הגיש בקשה לבית המשפט המחוזי בירושלים בקשה להקפאת הליכים ולמינוי נאמן שינהל את החברה. דיון בנושא זה יתקיים היום.

על פי הערכות בקרב גורמים בעיתון, בן צבי לא יוותר על העיתון ובכוונתו להוביל תכנית הבראה יחד עם הנאמן שימונה. עוד מוסיפים גורמים המקורבים לעיתון, כי ככל הנראה בן צבי יבקש להפריד את 'מקור ראשון' מ'מעריב' ולקיים את העיתון בנפרד מבחינה מבנית, זאת לאחר אישור בית המשפט.

כזכור לאחר סדרת משברים, מו"ל 'מקור ראשון', שלמה בן צבי רכש את "מעריב", אך גם תחת שרביטו נקלע העיתון לקשיים תזרימיים בחודשים האחרונים והתקשה לשלם משכורות. רק באחרונה הודיע מנכ"ל החברה ישראל גולדשטיין על פרישתו מהחברה, ככל הנראה על רקע כוונה לבצע מהלכי קיצוץ נוספים. בן צבי צפוי לכנס את עובדי העיתון בשעות הקרובות ולהודיע על ההתפתחויות.אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה