יום שלישי, 11 במרץ 2014

בית שמש בוחרת I המתח בעיר בשיאו; עדכונים שוטפים

89 קלפיות נפתחו בשעה 7:00 בבוקר בעיר בית שמש, 50,381 בעלי זכות הבחירה בעיר יוצאים להצביע בבחירות שיכריעו בין משה אבוטובול לאלי כהן • חשש מהפרות סדר והידרדרות לפרובוקציות, בכל קלפי הוצב שוטר • גורמים קנאים נלחמים כנגד ההשתתפות בבחירות ואף הוקם אתר שידווח על 'פורצי גדר' • בסלאנים וראחמסטריווקא כן יצאו להצביע • אבוטבול יצא להצביע; "אני מאמין שיתנו לי הזדמנות נוספת להיות ראש עיר" • חברי הכנסת של ש"ס התגייסו לפעולה בשטח • מתעדכן

הבוקר בשעה 07:00, נפתחו הקלפיות בעיר בית שמש. מאות שוטרים התפרסו באזורי הקלפיות כדי להבטיח את תקינות הבחירות, לשמור על הסדר ולהסדיר את התנועה.

89 קלפיות הוצבו ברחבי העיר, בכל קלפי מוצב שוטר ושני מזכירי קלפי, עובדי מדינה שאינם תושבי העיר ומנהלי בחירות. 1620 החיילים תושבי בית שמש יוכלו לקבל חופשה ולהצביע.

באורח חריג המלמד על חשיבות המערכה בעיניהם של מאורי הדור הורה הבוקר הגרא"ל שטיינמן לאברך היושב שבעה בבני ברק אך מתגורר בבית שמש לנסוע היום אחרי השקיעה ולהצביע עבור אבוטבול לראשות העיר.


בנוסף, אומר בשעה זו הגראי"ל פרקי תהילים בבכי ובדמעות שליש להצלחת היהדות החרדית.

האדמו"ר מבעלזא שוחח הבוקר עם משה אבוטבול בטלפון ואיחל לו שתהיה הצלחה גדולה. אבוטבול הודה לאדמו"ר על התפילות להצלחת המערכה ועל הפעילות הגדולה של קהילת בעלזא בעיר.


המלחמה של הקנאים בהשתתפות בבחירות עולה מדרגה, אתר אינטרנט ובו עדכונים און ליין על שמות פורצי הגדר (כהגדרתם) שהלכו להצביע, כתובת האתר
http://portzeihagader.wordpress.com/

בתוך כך האדמו"רים מראחמסטריווקא וסלאנים הורו לכלל חסידיהם להצביע ולפעול למען בחירתו של אבוטבול, על אף שהינם הנמנעים בדרך כלל מלהורות להשתתף בבחירות.

עדכונים שוטפים:

18:42 -‏ח"כ משה גפני הגיע כעת לסיור במטה 'כח' מלווה בח"כ פרוש וראשי המטות, עומד מקרוב על הפעילות הנמרצת של הפעילים.


18:28 - ‏סגר"ע י-ם' חיים אפשטיין הגיע לסיור במטות בבי"ש, מבקר כעת במטה דגל.

18:07 -התפילות התקבלו:  גשם שוטף החל לרדת בבית שמש, רוחות עזות.

17:30 - חבר הכנסת משה גפני מגיע למטה ש"ס לפגישה עם אריה דרעי.

15:50 - היסטוריה בבית שמש: כ"ק האדמו"ר מלעלוב הגיע כעת לקלפי לראשונה בחייו, האדמו"ר הגיע מלווה בראש העיר משה אבוטבול.

כ"ק האדמו"ר מלעלוב בקלפי
15:24 - נתוני ההצבעה הם 33% בבית שמש הישנה, 41% בבית שמש החדשה.

14:46 - בקלפי מס' 4 התקבלה תלונה על ידי יו"ר ועדת הקלפי על חרדי שבא להצביע בת.ז. שאינה שלו, חוקר נשלח למקום לבדיקת האירוע.

14:26 - כ"ק האדמו"ר מסדיגורא שוחח עם ראש העיר משה אבוטבול ובירכו שיזכה בבחירות "אתה ראש העיר בעזרת השם".

13:10 - אלי כהן, המועמד החילוני, הצביע בשעה האחרונה, ואמר לכלי התקשורת: "אני חושב שאם לא היו זיופים בפעם הקודמת הייתי מנצח. כשאנצח יהיה פה איזון דמוגרפי. אני מקווה שאלו שניסו לגנוב את הבחירות למדו את הלקח".

13:02 - הגר"ד יוסף: "אאמו"ר מרן זצ"ל משתתף היום איתנו בבחירות בבית שמש, לא יהיו לנו עוד הרבה הזמנויות לקיים את אחת הבקשות האחרונות שלו, חובה על כולנו להתגייס למערכה".

12:58 - האד' רבי יקותיאל אבוחצירא בהקלטה לתושבי בית שמש: "על דעת אבותי הקדושים ועל דעת כל רבני משפחת אבוחצירא, חובה לצאת מכל מקום בארץ ולהשתתף בבחירות בבית שמש הן בפעילות והן בהצבעה".

12:49 - משטרת בית שמש עוצרת רמקול הקורא לאנשים לצאת ולהצביע.12:15 - יו"ר ועדת הדיור הרב מנחם כרמל ודוד ויינר מאנשי לשכת סגר"ע י-ם חיים אפשטיין, מסיירים עם ח"מ עיריית בית שמש ישראל סילברסטיין במטה מפלגת דגל התורה - חן ובמטה של אבוטבול.

12:00 - הגר"ש כהן לתלמידי ישיבת "פורת יוסף" לצאת לבית שמש לסייע עבור בחירתו של משה אבוטבול.

11:25 - המועמד החרדי משה אבוטבול הצביע בבחירות ואמר כי מבחינה דמוגרפית בית שמש הופכת לחרדית ולכן טבעי היה שנבחר בבחירות הראשונות. "בגלל 36 קולות פסולים הפכו את העיר לסחרחרה", האשים.

הגראי"ל שטיינמן באמירת תהילים
11:20 - הגראי"ל שטיינמן החל כעת באמירת תהילים להצלחת המערכה בבית שמש.


11:00 - אחוז ההצבעה נכון לשעה זו בבית שמש - 21 אחוזים מבעלי זכות הבחירה, זאת לעומת 14 אחוזים בבחירות באוקטובר.

10:50 - חבר הכנסת משה גפני מקיים שיחות דחופות ומפעיל לחץ על בכירי המשטרה למנוע את ההתנכלויות בכניסה לקלפיות.

10:45 - בעקבות התלונות על עיכובים מכוונים בכניסה לקלפיות, חבר-הכנסת יעקב ליצמן מסייר כעת עם מפקדי המשטרה.

10:16 - אחוז ההצבעה עומד על 8.9%.

10:00 - זעם בשכונות החרדיות, המתנה ארוכה בכניסה לקלפיות בגלל כוחות משטרה ומג"ב המבצעים בדיקות נוקשות.

המתנה ארוכה בכניסה לקלפיות
09:55 - הגראי"ל שטיינמן מורה לאברך תושב בית שמש היושב שבעה בבני-ברק, לנסוע להצביע במקום מגוריו.

09:50 - האדמו"ר מבעלזא משוחח עם ראש העיר משה אבוטבול בטלפון ומאחל לו שתהיה הצלחה גדולה. אבוטבול הודה לאדמו"ר על התפילות להצלחת המערכה ועל הפעילות הגדולה של קהילת בעלזא בעיר.

בשעה 07:00 בבוקר נפתחו הקלפיות ברחבי העיר, מאות שוטרים התפזרו בכניסה לכל קלפי וברחבי העיר, במטרה מוצהרת לשמור על הסדר וטוהר הבחירות.

05:30 - פעילי ש"ס בראשות אריה דרעי מתפללים שחרית עם הנץ החמה במטה ש"ס בעיר.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה